• Azúcar Cubana je skupina malého formátu „s veľkým zvukom“ pozostávajúceho z piatich hudobníkov. Azúcar Cubana kombinuje excelentným spôsobom tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi a prezentuje vo svojom repertoári rôznosť štýlov karibskej oblasti ako salsa, son, merengue, cumbia, bolero, cha cha cha. Od svojho vzniku zaznamenala skupina veľký úspech a predstavuje sa publiku na rôznych festivalových, klubových pódiách a mnohých veľkých spoločenských podujatiach nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a predstavila sa aj v blízkej Viedni. Na konci roku 2007 Azúcar Cubana vydala svoj prvý album s názvom Como la primera vez. Jeho skladby určite spoznali aj poslucháči Slovenského rozhlasu.
 • V roku 2011 došlo v kapele k personálnym zmenám a na poste klaviristu vystriedal Yoannu slovenský talentovaný klavirista Roland Kanik a dychovú sekciu posilnil uznávaný slovenský trombonista Martin Haas. Kapela po krátkej pauze opäť valcuje pódiá a svoje publikum prekvapuje nielen novými tvárami, či zmeneným zvukom ale aj mierne vynovenými aranžmánmi.
 • Janelys Fernández Díaz
  Spev, maracas, guiro, shaker. Od malička inklinovala k hudbe a svoj hudobný talent rozvíjala u známej kubánskej skladateľky a profesorky spevu Robertiny Morales. Tá Janelys výrazne nasmerovala v jej úspešnej profesionálnej kariére. Bola finalistkou najväčšieho kubánskeho súťažného festivalu CUBA DISCO 2005. S inými svojimi zoskupeniami sa prezentovala nielen na Kube ale aj v Turecku a Francúzsku. Vystupovala aj v popredných havanských kluboch ako napríklad famózna Floridita. Zaspievala si  v populárnom televíznom programe Let´s Dance 2011.
 • Peter Preložník
  Počas svojej vyše 20 ročnej kariéry spolupracoval s väčšinou významných interpretov slovenskej jazzovej a popovej scény. Účinkoval v mnohých hudobných skupinách, ako sú: Bos/s/a noha, The Meditation Blues Band Jozefa Barinu, Stará jedáleň, Aftertee, Bee Connection Berca Balogha, Dodo Šošoka & Friends, Prúdy Pavla Hammela, Róbert Opatovský, Zuzana Suchánková, Fermata, 3 plus 1, Zimní kúzelníci, MIDI Roba Grigorova, Lucia Šoralová, Vašo Patejdl, Comfort Zone & Peter Cardarelli, Juraj Griglák, Peter Slivka, Tina a ďalší. . Od r. 2011 je členom  orchestra Gustav Brom Big Band pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviča. Pôsobí tiež ako korepetítor na Konzervatóriu v Bratislave. 
 • Eddy Antonio Portella Jenca
  Peruánsky perkusionista žijúci na Slovensku. Najvýraznejšia osobnosť našej latino scény. Účinkoval na mnohých domácich aj zahraničných latino, flamenco a jazz projektoch: Azúcar Cubana, Mango Molas (Slovensko), Remedios (Slovensko), Elsa Valle (CUBA), Gabor Winand (Maďarsko), Juan Polvillo (Španielsko), Pavol Hammel, Silvia Josifoska, Marcel Palonder, Tina, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Orchester Viva Musica, Oskar Rózsa,Gabriel Jonáš, Martin Valihora, Para, Čistý Chov, Bossanova Borisa Čellara. Je zakladateľom a vedúcim zaujímavého perkusionistického projektu Batatimba, s ktorým už absolvoval niekoľko úspešných vystúpení.
 • Samuel Šimek
  Slovenský trúbkár, absolvent ŠtátnehoKonzervatória a Pedagogickej fakulty (odbor hudobná výchova) UK v Bratislave.Tohto žánrovo všestranného hudobníka môže publikum poznať z rôznych skupín,orchestrov či formácií ako sú napr. Para, Billy Barman, Love 4 Money, MariachiSin Fronteras, Elán, Big Band Pavla Zajáčka, Milo Suchomel Big Band, BratislavaHot Serenaders, H Projekt, Swing Society Orchestra a iné. Spolupracoval a nahrávalso speváčkami ako sú Andrea Zimányiová, Katka Korček, Szidi Tobias a na pódiáchdoprevádzal mnoho ďalších slovenských a zahraničných spevákov ako MirkaPartlová, Robo Opatovský, Marián Čekovský, Vojta Dyk, Monika Bagárová, HelenaVondráčková, Leona Machálková, Ilona Csáková, Gail Anderson, Jameliaa iní. 
   
 • Martin Haas
  Mladý slovenský trombonista, absolvent konzervatória v Bratislave. Slovenské publikum pozná tohto talentovaného hudobníka najmä z pôsobenia v známej latino kapele Mango Molas, Mango Salseros, Sabor Latino. Okrem domácej latino scény pôsobí aj v susednej Viedni so známou skupinou Conga Cubana.